
Ikke alltid lett med disse bilistene, særlig for ferskinger som nylig har tatt lappen. Er mye å passe seg for der ute.
Gruer meg litt til vi skal ut i trafikken, men heldigvis(?) er det lenge igjen dit, i verste fall blir jeg aldri klar til det...
Takk for info. Når du først er inne på dette: Akrapovic slipon på Hondaen min skal være godkjent har jeg fått beskjed om. Jeg har noen papirer som sier at det er CE godkjent. Kan jeg da bare vise dette hvis jeg blir stoppet? Eller må det være skrevet inn i vognkortet? I tilfelle, hvordan ordner man det?thewiz skrev:For de som lurer: Hvis du kjører opp til visning med et eksosanlegg du ikke har papirer på kan de avskilte sykkelen hvis det er dette som er grunnen til at du er på BT i utgangspunktet.
Det er visst slik at du ikke må betale UANSETT... Som jeg sa ovenfor så hadde jeg sluppet å betale om ikke han som stoppet meg hadde kommet bort. Og grunnen til at han ville gitt meg lapp selv om jeg kjøre med org. anlegg er fordi det ikke er E-merking på org. potta med mindre du har på dekselet.thewiz skrev:Bare for å oppklare dette litt for andre brukere her inne:
Blir man kalt inn til visning på biltilsynet må man alltid betale for selve timen, dette er rundt 500,- kroner. Det er ingen bot for hva enn du måtte være der inne for. Det er rett og slett for at BT skal betale sine ansatte og må bruke tid på deg.
Jeg forstår ikke helt hvorfor du tenkte å holde deg til historien om at eksosanlegget alltid hadde stått der? Han som stoppet deg i utgangspunktet hadde ikke gitt deg lapp hvis du hadde hatt det originale anlegget. Og hvorfor er det så farlig at du hadde et annet eksosanlegg? Greit du får visning på det hvis du blir stoppet, men det er bare å bytte tilbake igjen til org.
Jeg har tatt denne runddansen flere ganger med BT. Hadde "sports"eksos på bilen min, ble vinket inn og fikk mangellapp, byttet til org, fikk godkjent på BT. Kom hjem byttet tilbake til sportseksosen min. Etter 6 mnd ble jeg vinket inn igjen, fikk mangellapp blabla, viste med org eksos IGJEN. Dro hjem å byttet eksos. De kan ikke gjøre noe så lenge du bytter til ORG når du er der oppe.
For de som lurer: Hvis du kjører opp til visning med et eksosanlegg du ikke har papirer på kan de avskilte sykkelen hvis det er dette som er grunnen til at du er på BT i utgangspunktet.