

Dersom en ikke bevisst bruker kontrastyring ,så får man banansvinger.
Ikke bra i unnamanøvere.
Dersom man må bremse i sving ,da må man jo kontrastyre ekstra mye,
fordi sykkelen vil reise seg opp.
Hvis man bremser med forbrems , ja,....Bakbremsen vil legge sykkelem mer ned ... :-)ejs skrev:![]()
![]()
Dersom en ikke bevisst bruker kontrastyring ,så får man banansvinger.
Ikke bra i unnamanøvere.
Dersom man må bremse i sving ,da må man jo kontrastyre ekstra mye,
fordi sykkelen vil reise seg opp.
Det er vel dette som er poenget, tror jeg. Kontrastyring er en lett, enkel, kjapp teknikk som utvilsomt funker .... .. I en nødsituasjon så er det absolutt raskets vei til å skifte retning ..Baron von Waffel skrev:Tillater meg å komme med et innspill om dette med å unnlate kontrastyring. Jeg hadde med meg sånn uvaner fra min mopedistfortid. Og min kjørelærer fikk omsider luket det vekk. Som han så riktig sa, kontrastyring går kjappest. Man har ikke alltid nok tid til vektforskyving i nødsituasjoner. Og da er det viktig å ha kontrastyringen inne som normalreaksjonen.Cbr skrev:Rider above the bike pushing the bike down. Det er meg ja om ikke så ekstremt nedlegg.
Han kameraten spurte jeg mer igår å han sier han prøve å bruke kontrastyring minst muligt å flytte kroppsvekten inn i svingen isteden f.eks ræva langs sete mot svingen.
Jeg får prøve ut dette. Takk!
........hmmmmmmm ..mekkern skrev:En kan faktisk ikke holde balansen uten den såkalte "kontrastyringen",ikke holde sykkelen i sving heller.
hvis dere tror jeg kødder så kan dere prøve med å kjøre igang med styret stroppet fast rett frem...(billigst med tråkkesykkel) :-)allt handler om vektforflytning.kropp og/eller sykkel...samme ved stuntkjøring/bakhjul osv..
Overdreven bruk av styre for raskere respons-uansett hva en kaller det..
Intruder skrev:Jeg og du ville blitt et superteam,det er jeg sikker på !!Ingen kjøring som utfordrer sunt vett
og fin hastighet..:[-o<
Bedre 10 min for sent enn mange år for tidlig !!![]()
![]()
;)
evike skrev:Intruder skrev:Jeg og du ville blitt et superteam,det er jeg sikker på !!Ingen kjøring som utfordrer sunt vett
og fin hastighet..:[-o<
Bedre 10 min for sent enn mange år for tidlig !!![]()
![]()
;)
Meg også!!!