Side 1 av 1

Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 17:30
av Harju
Sikker nevnt for ørtende gang, men finner ikke noe klart svar. Setter sykkelen på storservice snart. Skal da få montert beskyttelse rundt motor (slags veltebøyle), varmeholker og ikke minst få på noen nye potter. Prisene varierer noe veldig ser jeg. Jeg skal i hvertfall ikke ha noe karbonpotter, fot jeg syns det ser for jævlig ut. Så hvilke bør jeg vurdere til min TDM 900?
-Ønsker ikke noe som vræler hysterisk, men i alle fall erstatte futt-futt lyden som er i TDM med originalpotter... Litt effektøkning i bånn hadde gjort seg også, men det er vel ikke all verden å hente?
Hva kan eventuelt et verksted gjør i forhold til justering av motor mot nye potter? Eller er det kanskje ingen grunn til å gjøre dette med "bare" slip-on"?

Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 18:32
av Snikkeren
Jeg har Laser DuoTech potter på min, og de gir en skikkelig grom lyd. Hvor grom lyd du ønsker justerer du med de forskjellige dB-killerene som følger med, eller kjører helt uten dB-killere sånn som meg. :e

Jeg har justert blandingsforholdet litt på min. Dette gjorde jeg i displayet på TDM'en. Har ikke kjørt den i benk for å finjustere blandingsforholdet.

Re: Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 18:37
av Coach
Du får sjekke ut denne tråden.

http://www.mcsiden.no/viewtopic.php?f=17&t=4572" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 19:25
av Globe
Med slipon er det ingen grunn til justering. LeoVince hadde jeg på min TDM900, var veldig fornøyd med dem, ikke carbon :)

Høye og dype i lyden uten db-killer, litt mindre volum, men god "dybde" med db-killer :thumleft

Re: Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 19:57
av tomsnes
Heisan

Brukte disse på min TDM 850. Var meget fornøyd, både med kvalitet, finish og ikke minst lyd.
http://www.youtube.com/watch?v=lt2_kOyPC0o

Søk på TDM 900 exhaust på youtube. Der finner du et utall som du kan se og høre på. :yeyeye

Re: Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 23:11
av Harju
LeoVince (Alu) koster ca 6.000,- på MC Oslo. Mener jeg så noe annet til ca 9.000,- et annet sted, men det var vel karbon-potter.
-Følger det med flere Db-killers til denne også? Er det mye pes å montere disse feks hvis jeg skal gjennom Sveits? Der blir du jo lagt i jern hvis du har trimpotte eller GPS(!) ved fartsboksvarsling...

Hvem selger Laser og hva koster disse i forhold?

Slip-on til TDM

Lagt inn: 21 jul 2012, 23:41
av Snikkeren
Laser pottene kjøpte jeg hos http://www.mc-1.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Tror det kom på ca 6500 med K&N luftfilter, inklusive frakt og mva.

Det er ganske enkelt å montere i dB-killerene på Laser pottene. Trenger noe å slå med, og et lite skrujern.
Litt verre å ta de ut igjen. Da måtte jeg bøye til en glidehammer slik at den passet inni for å få dunket de ut fra innsiden.