Til sammenligning bruker TDM 900, som jeg kjenner rimelig godt, lite bensin...

Kan være at denne sykkelen er grei for en som er litt høy, MEN tørrvekt på over 240kg(+bensin,kjølevæske,olje etc. =bortimot 280kg..) virker for meg litt tungt på en førstegangssykkel.. JEG ville hvertfall valgt en litt lettere som første tung-sykkel.ojda skrev:Jeg har ikke kjørt Varadero, men med en bra oppreist sittestilling, lettsvingt 19" og moderat vekt ser jeg ikke at det skulle være noe hinder. Den går for å være litt topptung. Jeg vil si, kom deg ut å prøvekjør de forskjellige alternativene.
Det vil være en helt annen opplevelse for deg på 195 og kjøre en sykkel en det vil være for en på 175. Litt diskusjon om temaet fåregår her: http://www.xrv.org.uk/forums/varadero/4 ... -best.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mye å finne på nett også. Søk "Varadero test"
Ringer og hører om prisen er forhandlingsbar...Snikkeren skrev:Det går sikkert an å prøve å prute litt på den.
Men hva med den som var linket till tidligere? Et år nyere, og med slip-on potter:
http://www.finn.no/finn/mc/used/object? ... e=33934436" onclick="window.open(this.href);return false;
TDM'en holder seg ganske bra i pris i forhold til mange andre sykler, men det er jo alltid lov å prute litt.
Han var flinkere å forhandle enn meg.. men det ble tosifret i det minste. Sykkelen var strøken og bar preg av å ha blitt behandlet pent, så dermed.. ny profilstatus.Snikkeren skrev:Du får henvise til den jeg linket til når du prøver å forhandle pris. Et år nyere, og med slip-ons.
98KSnikkeren skrev:Oi, oi. Gratulerer. Du kommer nok til å bli storfornøyd.![]()
Hvor god var han å forhandle da? Hva må du ut med?
Hey!poulet_cavalier skrev:Han var flinkere å forhandle enn meg.. men det ble tosifret i det minste. Sykkelen var strøken og bar preg av å ha blitt behandlet pent, så dermed.. ny profilstatus.Snikkeren skrev:Du får henvise til den jeg linket til når du prøver å forhandle pris. Et år nyere, og med slip-ons.