bakerns lille blogg

Din egen Forum-blogg! Om MC-livet ditt og annet du vil dele med andre.
Svar
Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

hei folkens, kjøpte meg ny sykkel på sensessongen i fjor en fz-8s og fikk nyte noen mil før sesongen var over og inn på vinterlagring på speed.
pms en var hard men kom igjennom den på et vis,og tenkte at en sigarett tenner utak hadde vært kjekt å ha så fikk kjøpt dette på biltema (fikk beskjed om dette fra speed) og lev speed så dette kunne bli mont når betillte henting fra vinter lagring. juhu som gledet meg da også hadde bestillt ny designet sal/m gel så lurt på hvordan denne ble.
meget fornøyd med resultat av sal og plasering av 12v uttak og fikk meg noen turer i varmen i mars, MEN..... tenkte at luft i dekk må sjekkes ofte og ikke lett på de fleste bensinstasjoner med stivt påfyllingsrør hmmmm, biltema og kjøpe en luft trykk måler så jeg kunne ha litt kontroll, og den sa da at var litt lite luft, jaja tenkte skulle ta det med kompressoren hjemme dagen etter da hadde planer om tidlig opp og kjøre hele dagen.
dagen etter, tidlig opp, på med utstyr, og ut til gullet :D
tok med gps for tenkte at skulle prøve 12 v uttaket, satte på plass gps,smetta inn ledn i siggarett utak, fyllte luft og hoppa på klar for tur, på med tenning, og turtallsviseren og lamper flakset som normalt (sjekk) og ingen reaksjon med start knappen,,, fa..... i he..... hva nå da! slo av og på tenning alt normalt utenom at temp blinket hi .
det var riktignok varmerekord i mars men at solen hadde overopphetet sykkel hmmm,vi bor tross alt i norge hehe. det var frem med boka till sykkel,lese om hva dette kunne være en der sto ingenting. hvis det var noe galt skulle det komme feilkoder noe det ikke gjorde.
av med alt tøy, skru av sal,sjekke sikkringer, sjekke ledn til 12v utak da misstenkt noe med denne men ikke noe feil å finne, skrudde tilslutt av enne pol på batt, tok en røyk, satt på igjen,og der sto det da lo på temp, og gullet startet.
det ble ikke god dagen på tur, dette hadde jo tatt sin tid, og hville dette skje igjen så ble bare småkjøring i distriktet,og rett til speed på mandag.
der sa de at aldrig hørt om før når ikke kom feilmeld så de regnet med at noe hadde hengt seg opp, jaja sykkel virket jo så slo meg til ro med dette.
fikk kjørt noen turer uten tull og så kom påsken og kulda hehe.
men i dag 7/4-12 sol og brukbar temp hadde jeg avtalt å bruke dagen på tur m noen kompiser, passe tidlig opp, god frokost,kaffe kanna fyllt opp, på med utstyr og ut til gullet, hun var ikke helt ren, men jeg lovet henne at fullt stell skulle hun få etter denne dagsetappen. gutta sto klare,målet var avtalt,trillet henne ut i gata vri om nøkkel,alle sjekklamper ok, trykket på knapp og uhh uhh uh u... dødt,men det var da som svarte he....
hva nå da, der blinket det hi på temp faen også ikke nå da.
jaja av med utstyr,beklagelse til kara som var mere enn reiseklare, frem med verktøy for tenkte bare å skru av sal, kobble av og på batteri så går det i gleden.
dette var ikke nok denne gangen, det funket ikke, batt var like tomt som komunekassa.
jeg sa til kara at de kunne kjøre i forveien så kom jeg etter hvis jeg fikk noe dreis på henne.
det ble til at kobblet på lader og ventet 10 min og prøvde igjen,og gjentok dette 2-3 ganger uten hell, den måtte få stå lenger, så tenkte at greit den får stå og lade og jeg vasker og polerer så lenge.
var jo i porsgrunnd på messe og der kjøpte jeg en ny såpe som jeg har lest om, S100 dette var alle tiders såpe sa de, kostet nok gjorde det også så her kommer nok gullet til å skinne etterpå tenkte jeg mens jeg pakket opp esken med flasken og mont spraytuten.
hvordan skulle denne brukes da tro ? på våt el tørr sykkel?? får lese på esken da men der var det bare på italiensk,tysk,nederlansk osv dette er spåk jeg ikke behersker så ble sprayet på tørr sykkel, en sei såpe var det og hele flasken ble brukt. husker at leste i mc avisa en artikkel om dette produktet og at kunne stå på lenge for best resultat,opp mot 30 min, men sprayet på og tok en røyk,og spylte av meget grundig for det var mye såpe.
gullet ble rein som bare det,men jaggu en udrøy flaske så blir nok med denne ene gangen, så var det frem med pusse skinnet og tørke og hva f...... er dette da, hvite flekker på plasten rett under bremsehendel, gnikke og gnu det går ikke vekk (se bilde)

Bilde

jaja, poleringen går greit, hun stråler der hun står, da er det på tide å finne kobbling/ sikkring til 12 v utak og få av denne da jeg tror dette er synderen, blir kobblet av og laderen har stått i en time så nå er det på tide å prøve igjen, og gledens klokker kimer, hun maler som en katt igjen, monterer på sal og pakke sammen verktøy og pikk pakk og får holde med en liten (lade)tur for er varm og ikke minst våt etter vask da spyletuten på hageslangen levde sitt eget liv og sprutet vann ut alle andre steder enn fronten etter de få kuldegrader i vinter, så noen som har noen gode råd, ang tomt batteri, temp hi blinker selv med kald motor, en enkel overgang så en kan fylle luft på bensinstasjon med de stive fylletutene, og de hvite flekkene.

ha en fortsatt god påske folkens, og ja speed jeg kommer på tirsdag..
Sist redigert av bakern 42 den 21 apr 2012, 11:24, redigert 3 ganger totalt.

Brukeravatar
Dexter
Innlegg: 3348
Registrert: 22 des 2009, 18:29
Motorsykkelen din: Honda NC750X DCT
Bosted: Kongsberg

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av Dexter »

Noe som dette kanskje? http://www.ebay.com/itm/90-Degree-Angle ... 510wt_1270" onclick="window.open(this.href);return false;
Det er det samme for skylda hvem som har den...

joo
Innlegg: 1334
Registrert: 26 okt 2011, 19:25
Motorsykkelen din: '

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av joo »

Kjipe saker. Er man kjøreklar er det greit at sakene starter.
Har du et multimeter eller kompiser som har? Sjekk at det er bra ladespenning over batteriet når sykkelen går. Bør gjerne være på drøyt 14Volt etter en lang kjøretur. Batteriet kan jo være kaputt også, mye crap som leveres av MC-batterier :evil
Men do not quit playing because they grow old,
they grow old because they quit playing...

Brukeravatar
RuneMC
Innlegg: 4327
Registrert: 22 okt 2009, 22:29
Motorsykkelen din: '08 DL650A
Bosted: Røyken

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av RuneMC »

S100 sprayflaska synes jeg og var ganske udrøy brukte vel en halv flaske første gang.
Neste gang sprayet jeg mindre og brukte oppvaskkost til å fordele det utover... ble like ren men brukte mindre av det dyre vaskemiddelet. :thumleft
Har også begrenset bruken mer til motorens krinkelkroker - resten - spesielt utvendige flater går bra med vanlig bilvask/polering.
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.
RuneMC's foto på Flickr
Kjørt 2015 26K, '14: 21K, '13: 25K, '12: 22K, '11: 14K, '10: 18K, '09: 7K NMCU#

Pollti
Innlegg: 898
Registrert: 22 okt 2011, 20:11
Motorsykkelen din: Din MC her

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av Pollti »

Er ikke strømproblemet ditt en garantisak da ? Og hvordan ligther ble montert ? Kjøp en beregnet for bruk i båt og med lokk.

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av bakern 42 »

ja det så ut som en smart ting dexter, og ja politi er jo garanti sak, men hadde problem 1 gang før og ikke lett å finne ut når alt er ok når drar på verksted, men denne gangen var jo batt tappet så da er det sikkert enklere å finne ut av.
som sagt så skal dra på speed til tirsdag og se hva de finner ut.
var nok strøm i dag og startet på flekken,og ang flekken, noen som vet hva flekker kan komme fra ??? såpe, el|? og kan jeg da bruke sånn armor all ? brukt det på plast på bil tidligere men er redd for att det blir missfarget/grått som det blir på bil etter en stund.

Brukeravatar
RoJo
Innlegg: 217
Registrert: 18 okt 2009, 22:46
Motorsykkelen din: Yamha TDM 850 2000, Yamha FZS 1000 2001
Bosted: Stord

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av RoJo »

Kjøp en vinkelventil til å skru av og på når du har behov for å sjekke lufttrykket, koster ca 60,- på mc sjappa, billigere enn å importere en til 25$, har alltid en i lomma og en under setet sammen med luftmåleren og neste gang du bytter dekk ber du om at det monteres vinkelventil direkte i felgen så er problemet borte.

Duville
Innlegg: 2136
Registrert: 06 jan 2010, 22:19
Motorsykkelen din: Honda --700-

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av Duville »

bakern 42 skrev:ja det så ut som en smart ting dexter, og ja politi er jo garanti sak, men hadde problem 1 gang før og ikke lett å finne ut når alt er ok når drar på verksted, men denne gangen var jo batt tappet så da er det sikkert enklere å finne ut av.
som sagt så skal dra på speed til tirsdag og se hva de finner ut.
var nok strøm i dag og startet på flekken,og ang flekken, noen som vet hva flekker kan komme fra ??? såpe, el|? og kan jeg da bruke sånn armor all ? brukt det på plast på bil tidligere men er redd for att det blir missfarget/grått som det blir på bil etter en stund.


Har du vedlikeholdsladet gjennom vinteren? Kanskje mulig å starte en gang, men hvis du ikke kjører mye mellom hver start så får du ikke ladet batteriet....

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av bakern 42 »

regner med at dette ble gjort på speed, hadde den der på vinterlagring duville.

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: En liten historie som kan bli lang...

Legg inn av bakern 42 »

da er endelig helg her, men hvor blir det av kjøreværet da??? ser på yr at gråvær i lang tid fremover, men en mulighet for sol i morgen så har satt hjelmen på lading. ( shubert s3 m src, ), og har vært ute og startet gullet for å sjekke at alt er ok. (se høyere opp)
hadde den en dag på speed og de sa at problemet var att batt ikke var toppladet,,, hmmm det kunne jeg jo fortalt dem, for når jeg dro litt før fra jobb for å rekke å lev sykkel før stengetid så startet den jo ikke, var ikke nok strøm, så måtte trille i gang.
og toppladet burde den jo vært fra dem etter vinterlagring, og etter jeg hadde probl første gangen så tok jeg ut sikkring til siggarett tenner uttaket,og de har ikke satt denne på igjen og ikke jeg heller, så alt virker greit nå.
skal sette i sikkring i morgen så fær vi se om den holder på strømmen.
ang hvite flekker så trodde de det var såperester og ja hva skal jeg si, jeg dusjet den ned med s100 som jeg kjøpte på messe i porsgrund og lot den stå litt men da ville vel flekkene vært større. det sto på tysk/ nederlansk bruksanv til s 100 så regnet ikke med noen probl da dette er et produkt til mc.
sjekket hjemmeside til s100 og der sto det at ikke måtte brukers på ulakkert alu, er ikke brems og clutch det da?? kanskje det har stått på såpe på disse da vasket og det har dryppet ned på svarte plasten under???
jaja de sprayet på et rensemiddel/silikon så forsvant det nesten og skal prøve et middel jeg kjøpte på messen på sem, et plast rensemiddel fra mcguire ett eller annet, og så kjøpte jeg wheel stripes som jeg får prøve meg en dag å sette på bare det blir opphold.
ha en god mc helg folkens. PS så mcsiden folket på sem som hadde okupert benken på utsiden der men var for sjenert til å gå bort og hilse på.

Pollti
Innlegg: 898
Registrert: 22 okt 2011, 20:11
Motorsykkelen din: Din MC her

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av Pollti »

Var ikke mye imponert over MC utstilling på Sem jeg! Ikke KB heller. Nå blir du arrestert pappa var det siste jeg hørte før jeg hveste ondskapsfullt og oppdragende inn i mikrofonen : hold kjeft skrullehue ! da vi trillet ut ! Der var en politi mann som har kjørt politi mc i sin tid.Han siklet litt tror jeg. Men siden han tukla litt med søstra mi i sin tid så slapp jeg unna og han var veldig i sivil den dagen. Han kikket med laaange øyne og hadde nok lyst til å hanke meg inn og nok til at jeg følte meg utilpass .Trøbbler han i fremtiden så viser jeg bare bilde av søstra mi. Da tier han nok !! :-)å

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

da var dagens tur unnagjort, opphold og solgløtt, men ble litt kjølig ut over ettermiddagen
så varmeholkene ble prøvet og gud så deilig dette var, kan anbefales.
fyllte tanken og kjørt dit nesa pekte, ble nesten 22 mil.
kjørte fra larvik, innom sem og tok en røyk utenfor classic mc og myset på jernhestene gjennom vinduene, deretter kjørte jeg bortom for å sjekke det nye tilholdstedet til naf mc vestfold (er medlem),deretter til horten mest gml e 18, kjørte ut på e18 mot drammen, så rundt svelvik,(det var tomt på smia mc), sande og mot holmestrand, gml e18. ble en liten kafferast på brygga i holmestrand for å litt lunk i kroppen og litt følelse i ræv... hehe.
[img]http://bildr.no/thumb/1162826.jpeg[/img]



kjøpte meg ny sal i vinter,en designet bagster sal med gel, men trenger vel å trene opp baken litt ja.

[img]http://bildr.no/thumb/1162818.jpeg[/img]

så kjørte jeg innom løvaas og tittet i vinduene på flotte sykkler før jeg kom meg opp på e18 igjen og hjem.

Pollti
Innlegg: 898
Registrert: 22 okt 2011, 20:11
Motorsykkelen din: Din MC her

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av Pollti »

Akkurat noen hvite flekker på plasten hadde jeg tatt rennerfart og driti i. Billigste løsningen men sikkert ikke den beste ? :lol

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

da var det atter en god kjøredag, trodde det skulle være dårlig vær i dag men sol og varmt,så kuttet ut jobb litt tidligere og på med utstyr og ut på tur.
siden det var tirsdag så var det en tur til vindfjell for kaffe,vaffel og skravle med likesinnede mc folk.
mange pene sykkler å se og høre på.
da er det bare å vente på neste finværsdag,og forhåpentligvis litt varmere døgntemperatur.
lurer på noe ang støvler, har for tiden STR støvler , vet ikke modell, men har vært veldig fornøyd med disse,men har raknet i sømm over vristen på ene støvvel, så når var på speed dagen her tidligere i vår så har de jo en konkuranse med jofama/halvarson.....
og skrev opp svar på spørsmål, og kunne krysse/skrive hva en ønsket i premie opp til kr 2000, og der skrev jeg støvler av type champ som har glidelås på siden til kr 1950 og størls 43. og tror du ikke jeg vant da :D .
ble kont når støvler var kommet og dro og hentet og skulle prøve dem i butikken og fikk fa... ikke foten nedi, de var trange, hmmm riktig størelse var det også, så tok å prøvde flere forskjellige typer der,også opp til str 45 men fikk ikke foten nedi.
skalprøve med tynnere sokker og presse foten nedi, men får jeg dem av igjen etterpå??? hehe. fikk beskjed om at bare kunne bytte dem hvis de ikke passet, men prøvde jo stort sett alle der og like trange. noen gode råd om utvidelse av støvler, vil de strekke seg???
får vel gjøre som da en var liten og fikk nye sko til 17 mai,og gå litt rundt i heimen en stund før.

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

da er atter en god dag over, sol og skyfri himmel= turvær deluxe.
ble en tur oppover lågendalen og over til vindfjell for kafferast . så kjørte jeg videre mot skien og vil herved rette en STOR TAKK til en møtende mc som vinket ta det rolig (kontroll), ikke det at en kjører så veldig mye over fartsgrensa men litt over støttog stadig blir det jo. kontrollen var nesten i enden av veien i en 50 sone der de hadde laser som sjekket rett etter 50 km skilt og der hadde jeg nok gått på en liten smell ja, for slipper vel opp gass og ruller meg ned i km nårkommer til redusert km sone og er da fort 8-10 km over så penger spart der ja.
kjørt tilbryggen i skien og satt i sola og koste meg med røyk og lurte på hvor skulle kjøre videre ogtenkte at brevik var det lenge siden hadde vært og samtidig sjekke hvor brevik mc holdt til. har lest at de holdt til i nedlagt togstasjon og fant dette fort i nedkjøring til brevik.
det var ikke folk der men tittet litt rundt bygget og lurte på hvor i huleste togbanen evnt hadde gått tidligere .
en liten rusletur i brevik med tilhørende is var helt toppers.
så ble det å komme seg hjem for å rekke å klippe plen og vaske sykkel for å være klar for tur igjen i morgen.

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

enda en nydelig turdag ,men startet dårlig.
det hadde seg sånn at skulle ha med madammen på tur for 1 gang denne sesongen og 2 gang totalt på denne sykkelen. fant ut at skulle bare farte opp på bensinstasjon og fylle mens fruen gjorde seg klar og der parkerte jeg ved en ledig pumpe som er rett ved inngangen som det normalt sett er plass til å kjøre bil igjennom.
fyllte tank,gikk inn og betalte og ut og holdt på og ta på meg hjelm da jeg ser i øyekroken en bil som skal forbi og løfter hodet og der prøver en idiot i en mercedes gelenderwagen å presse seg forbi, jeg rister på hodet og ser på han mens jeg tar på hansker så han skjønner at jeg skal dra nå, men neida her har vi ikke tid til å vente ,så han skubber borti sidevesker mens jeg smeller handa i panseret.
jeg får kjeft for å ha slått på bilen hans,hva gir du meg?????? og vinker at jeg kan kjøre,men jeg får jo ikke rettet opp sykkel for bilen er for nære,blir mere iritert og vinker idioten bakover som reagerer til slutt lettere iritert han også.
sjekket veskene og ingen merker, gikk bort til fyren for å spørre om tidsnøden gjalt en fødsel/diare el annet presserende, men ingen respons så bare kjørte for å hente madammen.
hva hadde dere gjort????
vel vel det ble en fin tur, men uvant med passasjer da, og hvordan gjør folket her inne ang av og påstigning av passasjer. 1: sitter dere på før passasjer. 2: biken på støtta og passasjer stiger på først. gode svar motas m takk. prøve å få madammen mere interesert til å bli med, kanskje få kjøpt utstyr til henne og dette føles litt bedre.
vi hadde det morsomt da, og spesielt ved av påstigning, så ler vi godt, og sier i kor detter vi så er det kjapt avgårde hehe.
så er det komunikasjon da, har selv c3 med src system, og har også cardo Q2 som brukte tidligere, men tidlig i fjor så streiket blåtannen på mobilen og måtte kjøpe ny tlf som da ble en lg smart tlf som ikke ville kobble seg opp mot Q2 så kjøpte src til c3 hjelmen, men fruen bruker den gml hjelmen som jeg har q2 på men vil ikke parre seg med src selv om support fra src sier dette skal gå. noen gode tips el er det bare å kjøpe nytt? tror det kan være en fordel å kunne prate til hverandre påtur evnt høre musikk .

Brukeravatar
SuperMorten
Innlegg: 5292
Registrert: 03 mar 2012, 04:23
Motorsykkelen din: 2005 BMW R 1200 RT
Bosted: Åsgårdstrand

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av SuperMorten »

Hadde nok gjort det samme som deg.. :thumleft Her i Oslo skal man være litt forsiktig. Det er så mye rare folk ute å kjører, at man vet jo aldri hvem man har med å gjøre. Kan jo være at bilføreren har drept folk før..
[album]3061[/album] [album]3503[/album][album]4642[/album]

Never Ride Faster Than Your Angel Can Fly

Kjørelengde 2012 - 8500 km
Kjørelengde 2013 - 21449 km
Kjørelengde pr 20.6.2014 - 7259 km

Brukeravatar
Jompa
Innlegg: 7211
Registrert: 08 jan 2011, 14:52
Motorsykkelen din: Triumph Sprint GT 1050
Bosted: Alta

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av Jompa »

Setter meg bestandig på først, så får passasjeren stige opp med å trø på fothvileren og svinge det andre beinet over. Ikke noe "klatring".
Hvis passasjeren setter seg på først, med sykkeln på hovedstøtta, vil jeg tro at han/hun får seg en ekkel overraskelse om sykkelen bikker ned på bakjulet.
De svake øyeblikkene er de beste øyeblikkene.

Brukeravatar
AJ
Administrator
Innlegg: 39830
Registrert: 30 sep 2006, 18:46
Motorsykkelen din: KTM 1290 SA S, ('18), Moto Guzzi v7 850 Special 100 year Anniversary
Bosted: Lunner på Hadeland
Kontakt:

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av AJ »

Av og påstigning:
Som fører sitter jeg alltid på sykker'n med begge beina godt plassert i bakken for å sikre best mulig balanse. Så sier jeg "klart" eller noe i den duren og passasjeren - Bakpå - svinger seg over salen og setter seg godt til rette. Og når hun gjør dette stikker jeg hodet (hjelmen...) litt fram slik at vi unngår hjelkræsj... :roll
Funker purrrfect hver gang, tør jeg påstå :P :p
_________________________________________________________________________
De som ønsker å bidra økonomisk til driften av forumet kan benytte et av alternativene her.
BildeBilde

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

ja tror det er tryggest (best )å sitte på først og balansere sykkel.
gjorde det de siste gangene og at hun tråkket på mil fothviler og skrævet over da passasjer fothviler er litt høy..

jaja øvelse gjør mester har jeg lest et sted :scratch

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

begynner med fa..... i hel.... møkk............ hehe ,planlagt å kjøre i hele dag med velsignelse fra fruen da huslige gjøremål var gjort unna lørdag.
tidlig opp og ingen planer om kjørerute,på med utstyr og på sykkel og den var DØD.
null strøm,så vidt litt liv i lamper, ikke nok til displayet. hva nå da. samme som tidligere i tråden her. av med tøy skru av sal ,på med lader men det tar jo vinter og votter å få nok strøm,så ladet en 1/2 time og trillet gullet i gang og hun startet med en gang.
det var bare å komme seg avgårde.
kjørte mot sandefjord og la merke til at fri lampen glødet/lyste i alle gir. litt svakere ved høyere turtall, hmmmm jaja kjøre skulle jeg,så fartet rundt ,tok en tur til tønsberg og innom tønsberg mc og tok en røyk mens sykkel sto på tomgang da ikke turte å stoppe den.
når kjørte ut i på veien igjen med en del akselerasjon så slukket fri lampen når kjørte, men lyste når tok inn clutch. kjørte så hjemover og innom speed i sandefjord for en røykepause og der stoppet jeg henne. tok en røyk og når skulle dra så var det på med tenning, strøm og trykket på starter men bare klikket ,fae... må trille i gang, men det var at hadde ikke slått av kill switchen. satte denne på run så startet den. men det skal da ikke være noe liv i starter når denne er slått av vel?????
her blir det til speed i morgen tidlig og ikke sette meg til ro med at det bare var batt som ikke var full ladet (se over), da dette burde jo vært i orden da fikk den ut fra vinterlagring fra dem.
ser også at det var rust vann på kåpe under håndtak v side og tittet nøye og det kommer ut i fra der ledn går inn i bryter del m / blinklys,tute,lys osv, dette kan vel ikke være bra vel???
fortsatt god helg og skal holde dere oppdatert med hva denne feil skyldes.

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

tok en tur ut nå da mørket kanskje kunne avsløre noen feil, og jada der lyste det svakt bak turtellernåla, dette slukket hvis jeg trykket på tuteknapp el lyshornet (ingen nøkkel i tenning). prøvde flere ting og når jeg satte dødmannsknappen på run så lyste også displayet
,så det var av med sal og prøve å ta ut sikkringer og se om det slukket,og det gjorde det når sikkring til det jeg tror er startrele ble tatt ut så forsvant lys.
8 tim til speed åpner ,så da er jeg på plass ja.

Brukeravatar
bakern 42
Innlegg: 95
Registrert: 20 nov 2011, 19:44
Motorsykkelen din: yamaha fz8-s 2011
Bosted: larvik

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av bakern 42 »

da har de sett på sykkel, og ikke klokere. skal komme innom og bytte batteri til uken så skulle de ta det derfra. merkelig hvis det skulle være batteri som gjør at de feilene oppstår syntes jeg, men et sted må de vel begynne. uten at jeg hadde nevnt det så byttet de kåpedelen som hadde fått merkelige hvite flekker (super service) .
når var ute i går kveld for å se så lyser det svakt bak turteller,og ble sterkere når forandret bryter (killswitch). i dag har jeg satt på lader, og var ute nå og sjekket og da lyste det bak turteller nåla, men slukket når killswitch ble satt på off.
en annen ting de sa er at startsperre blinken blinker en slags feil, den blinker jevnt og så 3 raske blink så jevnt, så skulle ta med rød nøkkel(hovednøkkel) når kom for bytte av batteri.
noen som har noen tips jeg burde sjekke, måle uten å skru og styre så mye siden dette er jo en garantisak. ha en god dag i morgen alle sammen, og husk flagget opp i luften,ikke subbe langs bakken :prf

joo
Innlegg: 1334
Registrert: 26 okt 2011, 19:25
Motorsykkelen din: '

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av joo »

Personlig ville jeg begynt med forbindelsene fra batteri til hovedforbindelsene til resten.
Spesielt hvis minusen har dårlig kontakt mot resten (hele sykkelen) gir det ymse sære hendelser i det elektriske. Sånn som at bremselysene blinker istf blinklyset og ymse andre uforståelige funksjonsfeil.
Ellers er jeg tilhenger av å åpne alle elektriske kontakter når man har vinternedplukk. Se om noen kontakter ser suspekte og korroderte ut, bruke en elektrorens på alt og fette opp tetteringer på elektriske kontakter.
(Men så blir jeg oppfattet som overdrevent petimeter når jeg polerer i motrorommet på bilene mine etter skikkelig vask...)
Men do not quit playing because they grow old,
they grow old because they quit playing...

Pollti
Innlegg: 898
Registrert: 22 okt 2011, 20:11
Motorsykkelen din: Din MC her

Re: bakerns lille blogg

Legg inn av Pollti »

joo skrev:Men så blir jeg oppfattet som overdrevent petimeter når jeg polerer i motrorommet på bilene mine etter skikkelig vask...

Da er vi to raringer :-k Bruker PanGlans til det og hver gang bilen er vasket så tørker jeg over alle plastdekseler i motorrommet. :O En skal pleie særhetene sine syntes jeg selv om naboene ler og syntes en er :fool:

Svar