Politiet registreres å ha kjørt i 205 km/t "uten videre", men saken henlegges. Bla heter det:
"UP har forklart at tjenestemenn var på kurs, og at tjenestemennene var under kyndig veiledning av erfarne instruktører i Utrykningspolitiet."
"
I konklusjonen til Spesialenheten heter det: «Det brukes biler som er særskilt egnet for kjøring i høye hastigheter»."
Kan en lekmann på mc skaffe seg immunitet mot bøter ved feks å hevde at kjøretøyet er særskilt egnet for kjøring i høye hastigheter
(forutsatt feks plastrakett), og at man er erfaren hva angår grisekjøring? Neppe..
Fikk for ikke lenge siden 4-5000 i bot for å ha kjørt 101.5 km/t mellom Elverum og Trysil, på en 3 km rettstrekning, på høylys dag.
(stoppet av nærmere 2 meter sur nordlending i sølv VW passat stasjonsvogn som kom bakfra med saftblanderen påslått..)
Artig at politiet tilsynelatende kan kjøre så fort de vil, fordi de er erfarne og har gode kjøretøy.
