Mandagsmorran måtte ynglingen overtales med trusler om at han kom til bli alene og foreldreløs hvis han ikke sporenstreks og med engang innfant seg i spisesalen og var klar til avgang til kl 10.

Noe motvillig kom han seg da opp i vertikalen og inntok frokosten i det som tydeligvis var festlokalet i bygda. Bakgrunnsbildet på scenen er nasjonalromantikk som bør ses. Synd vi ikke tok bilde

På vei opp Bøverdalen mot Sognefjellet slet Bimma og rasedyret med at det stadig vekk var motiver som skrek etter å få plass på minnebrikkene.

Rennende vann var en sikker vinner i så henseende. Må være at Drammenselva er så bedagelig, at fruen stadig må forevige ånkli rennende vann?

Ørkendyret rusla bedagelig foran og tok seg god tid over fjellet. Mens fruen på ST'n kom hesblesende etter

Ved Fantesteinen var de venner og vel forlikte om at her gikk det an å stoppe, selv om det var noen uoppdragne bobiler som drev og veiva ukontrollert og helst ville ha plassen for seg selv

Ragnhild og JJ var også sammen på Galdhøpiggen (laangt bak) for noen år siden

Her oppe kunne man nesten tro på myten om at Nordmenn er født med ski på beina.

Reisefølget var skjønt enige om at skiløperne burde ta til vettet og heretter legger skiaktivitetene sine til vinteren og ikke til st. Hans. Sommeren er og blir MC-tid

Her går det rett vest mot Turtagrø og Sogn

Bimma hadde lyst til å kjøre fra Turtagrø og over til Øvre Årdal hvis det var godt vær, og været kunne ingen i følget klage på.
Bomveien over til Øvre Årdal går opp til venstre



Dette er Norges høyeste bomvei, bomstasjonen ligger på 1315 Moh og det koster 25 kroner for MC. Dette er den eneste fergefrie forbindelsen mellom Bergen og Trondheim. Opp gikk det greit. Smalt, men god asfalt og lite til ingen motgående trafikk. Ned til Øvre Årdal er straks verre. Veivokterne har fire bein og ble i sin tid kalt ”Ålreite dyr” i et valgkampinnslag på TV av et kvinnelig medlem av daværende AKP(m-l). Sjøl om de er veldig ålreite har de det med å legge igjen visittkortene sine på veien. Og de kan også finne på å hoppe rett ut i veien for å kontrollere trafikken og da særlig reaksjonsevnen hos de veifarende på to og flere hjul.



Halvveis ned i lia

Etter hvert som man kommer ned i lia blir det tettere mellom hårnålssvingene og det å komme rundt dem med en topptung sykkel lasta med ei veldig så dyrebar last ble ei utfordring




Var ingen som sa at R-sykler helst ikke kjører ned her, og at dette er en av de mest utfordrende MC-veiene i kongeriket før etter at vi var velberget nede. De fleste vil ha nok med å få seg selv og sykkelen ned. Og med passasjer som gjorde sykkelen topptung var utfordringen i største laget.
Vel nede på flata i Øvre Årdal må man nesten legge hodet på nakken for å se opp lia

Stopp på Torgloftet i Øvre Årdal

Hvor de serverer pizza med MASSE fyll

Noe ynglingen visste å utnytte

Følg med etter at magene er fyllt...
Finner de andre veier enn de som går over fjellet?
Blir det bare rennende vann?
Ellere bare småbjørk og lyng?