Jeg var ute og kjørte hele helgen , så fikk ikke gitt mitt bidrag her. Men jeg kan ikke huske å ha hatt spesielt med problemer da jeg satte Wingrack på min sykkel; på den annen side Stod det på en Givi toppboksholder fra før som jeg kan ha rappet de nødvendige delene fra...
Har du fått med/kjøpt stabiliseringsstaget som skal gå mellom sidearmene på Wingracket? Består av to vinkelbraketter samt et flatt stag slik at det blir breddejusterbart. Dette gjør underverket for stabilitet i Autobahnhastigheter, da du slipper det meste av sideveisvibrasjoner fra sidekoffertene. Mener å huske jeg kjøpte stabstaget separat, delenummeret hos Givi er Y100 . Her er PDF av delen.
Jeg kjøpte det fra online MC [...Google litt og denslags...] og de har det fortsatt.
Bikes get you through times of no money better than money gets you
through times of no bikes
evike skrev:Hurra for KM og Jørgen som tilsammen utgjorde et godt team. Gudskjelov at noen kom og tok over for meg!
Nå sitter veskene på plass, etter ihvertfall 4 gangers forsøk på puslespill med stenger som måtte bytte plass, avstandsstykker som måtte justeres, festebraketter som ødela skruer og en hel masse tull som jeg er glad for å slippe.
.
Godt det årna seg Du veit det blir alltid ei råd.
Og de "rådene" du fikk tidlig i tråden var kanskje ikke så helt på jordet, egentlig
Gammel tråd dette her, men det finnes vel ikke tilfeldigvis noen bilder fra denne operasjonen?
Jeg skal nå forsøke meg på samme prosjekt, nemlig installasjon av Givi Wingrack på en 99 modell 600 Diversion. Får universalt monteringskit (Y127) fra Givi i posten en av de nærmeste dagene, og har kjøpt wingrack brukt. I dag står det montert et monorack til toppboks på sykkelen.
Videoen fra youtube som det linkes til i denne tråden viser så langt jeg kan se montering med modellspesifikt kit, men det er dessverre ikke mulig å få tak i lenger, så da får vi se om det er mulig å få mekka dette sammen ved hjelp av det universale settet.
Tips mottas med stor takknemlighet
Kjørelengde
2015=
2014= 5276 km.
2013= Diversion 4300km (frem til 29/7), Super Tenere 2328 km.
2012= 850 km.
2013 Yamaha XT1200Z Super Tenere World Crosser.
1999 Yamaha XJ900S Diversion (solgt)
Nei, det finnes ikke bilder, for jeg turte alldeles ikke å gå ut i garasjen mens det pågikk. KM og Jørgen var rimelig røde i toppen etterhvert og mitt nærvær ville neppe vært beroligende.
Anbefaler at du tar kontakt med KM på tlf. 47 65 26 92 (legg evnt. igjen SMS, da han er i jobbperiode og kan være vanskelig å få i tale hvis han er på kaia).
Hvis det er riktig som det står at du bor i Grenland så er du ikke langt unna oss, så en garasjesammenkomst kan sikkert ordnes. Skulle den være hos oss (mens jeg er hjemme) så kan jeg evnt. bidra med vafler og kaffe.
Nei, jeg tror det er et helt spesifikt sett til akkurat din sykkel og årsmodell du må ha. Givi leverer til de aller fleste kurante sykler.
Jeg har en Fazer med Wingrack II. Her er det orig. blinklys og passasjerhåndtak som er fjernet, ikke noe annet.
Anaxim skrev:Nei, jeg tror det er et helt spesifikt sett til akkurat din sykkel og årsmodell du må ha. Givi leverer til de aller fleste kurante sykler.
Jeg har en Fazer med Wingrack II. Her er det orig. blinklys og passasjerhåndtak som er fjernet, ikke noe annet.
Sorry, men der må jeg korrigere deg. Akkurat til Diversion 600 har de IKKE laget spesifikt kit.
Finns mange sykler som Givi ikke har laget spesielle kit til, blant annet min.
Det handler vel egentlig om å studere mulige festepunkter i en skjeiv 3-kant. 1, Nede ved eksosoppheng/bakre fothviler (der bruker man de lange), 2, oppe ved eller i håndrailsfestene og 3, så langt bak som mulig i rammen under salen. Grunnen til at man må feste dette så langt bak som mulig er fordi man må stive av for vibrasjoner som kan knekke vingen. Dess flere avstivere, dess bedre.
Når man har funnet festepunktene trer man på øyene oppe og nede på rundjernene, ett der festepunktet på sykkelen er og ett av de valgfrie hullene i wingrack-platene. Når man skrur dette til, så låses øyene fast i rundstangen. Grunnen til at disse stengene er vinklet i sin form er at når man snur de, så forandres også avstanden fra/inn mot sykkelen. På den måten kan man få lik avstand på begge sidene.
Når du har funnet rette festepunkter, montert skjiten, så kan du kutte overskytende stang med ei baufil og tre på en av de medfølgende plasthettene, for å skjule kuttet.
Lykke til.
Sist redigert av DrGreve den 03 mar 2015, 15:49, redigert 1 gang totalt.
2 hjul, 5 gir, nær & fjernlys, baklys, bremselys og 4 blinklys, for ikke å glemme, en motor :)
Takk for svar. Skal prøve meg og se om jeg får det til, hvis ikke så tar jeg kontakt med KM, Evike :-)
Det finnes faktisk modellspesifikt kit til XJ600 Diversion. Det heter Y335 for modeller fra 1996 og oppover, og Y211 for modeller fra 95 og nedover.
Problemet er at det ikke lages lenger, og er bortimot umulig å få tak i brukt. Fant et sett på eBay i Italia, men de skulle ha noe så hinsides for frakt så det ble uaktuelt.
Takk til DrGreve for god forklaring. Fine tips å ta med seg
Kjørelengde
2015=
2014= 5276 km.
2013= Diversion 4300km (frem til 29/7), Super Tenere 2328 km.
2012= 850 km.
2013 Yamaha XT1200Z Super Tenere World Crosser.
1999 Yamaha XJ900S Diversion (solgt)