Får vel oppdatere litt her vi sitter/ligger!
Turen startet igår da Blommern møtte opp hos meg. Hadde avtalt at han skulle komme litt før åtte, så han kom litt etter åtte.
Så var det raka vegen på e18 til Lasses i Brevik for å møte Toven. Været var nydelig! Ble ikke tatt noe særlig med bilder på telefonen, så da får det vente til vi er hjemme igjen med mesteparten av de.
Starta turen oppover mot Drangedal og gautefall. Kjente veier for meg og Toven, så var ingen stor overraskelse at asfalten over gautefall var dårlig, men gikk bra fordet! Ellers er det et morsomt stykke vei. Deretter nedover mot åmli, og til Evje. Også grei vei, selv om det var en del rette strekker. Tok en spisepause i Evje. En såkalt snadderloff. Tacobaguett kunne de sikkert også kalt det..
Veiene vi kjørte mellom Evje og Flekkefjord(42, 801 og 465) var bra! Mye morsomt der. Så møtte vi Olden som stod med beistet sitt og venta da vi kom kjørende. Rå sykkel!
Så bar det rett ut mot nordsjøveien(44) og det var et heftig stykke vei! Skulle så absolutt vært kjent med den veien så hastigheten kunne økes litt. Olden viste hvordan man kjører motorsykkel, mens vi gjorde vårt beste med å late som, og prøve å holde følge(gikk ikke så bra

). Uansett veldig misunnelig på dere som har sånne veier i nabolaget. Etter det var det ikke så veldig spennende. Rett strekning omtrent hele veien fra Egersund til Stavanger, hvor vi fant plassen vår på Solborg folkehøgskole. Grei hotellstandard på rommet der! I Stavanger måtte vi jo også ut å skaffe mat og drikke, så da ble det burger og øl på inside, og en øl på en irsk pub.
Så var det brått tirsdag, og frokost ble inntatt i 9tiden. Så pakka vi og var avgårde i 10-tiden. Raka vegen på e39 mot ferja, og over. Regnet meldte sin ankomst, og det var starten på en lang dag med mye våt vei. Var ikke et stort problem for meg, men enkelte i følget var litt frysne av seg
Tok av mot Sauda fra e134. Moroa begynte her, men det hadde vært betydelig bedre med tørre veier og uten bobiler.
Stoppet i Sauda for en liten energiboost-sjokolade og satte fart mot og over fjellet. Nydelig vei her, på tross av noe trangt(og vått

), og tidvis dårlig asfalt. Fikk også vår første tur blant høye brøytekanter! Morsomt å se!
(har bedre bilde av bedre kant på kameraet)
Og utsikten mot Røldal hadde vært nydelig om det var klart vær!
Så kom vi ned, og stoppet litt i Røldal for å hvile før vi kjørte ned til Odda, hvor Olav K. hadde funnet ut at han skulle være så snill og ordne pizza for oss. Rota litt med å finne stedet, men vi fant det. Ble nydelig med pizza og røverhistorier etter en lang dag i salen! Veldig fornøyde og litt slitne.
Må takke så meget til Olav!
Planen videre var å kjøre til Jondal for å ta ferja over til tørvikbygd, men vi ble overtalt til å kjøre utover mot Rosendal og ta ferja til gjermundshavn(?) etter å ha sjekket litt ferjetider. Rakk den akkurat, og Olav hadde tilogmed stilt seg opp for å be ferja vente tilfelle i skulle være noen minutter for seine! Hyggelig kar!
Etter det var det egentlig raka vegen. Fikk tilogmed litt tørr asfalt rett etter ferja. Det var både gøy og deilig. Morsom vei også.
Hadde en liten kaffestopp etellerannet sted på veien før vi kom til Samnanger, også kjørte vi på til Bruvoll camping i Lindås, hvor vi nå er innlosjert i en overraskende bra campinghytte!
I morgen tidlig bærer det avgårde mot sånn ca. Måløy!