Etter å ha vært innom forumet en stund som gjest, fikk jeg endelig registrert meg jeg også. Starter denne tråden for å legge ut litt bilder og for å blogge litt fra mitt motorsykkel-liv :-)
Jeg er en 25-åring opprinnelig fra Hamar, men har det siste året bodd i Kongsvinger i forbindelse med jobb. Tok lappen som 21-åring i 2011.
Ble tidlig introdusert for MC da fattern har eget hobbyverksted, og har en sterk interesse for blant annet Norton, Ducati og Moto-Guzzi(I den rekkefølgen

Da er det ikke overraskende at det skinner litt igjennom på syklene jeg har/har hatt.
Høsten 2010 kjøpte jeg en 1999 Ducati 750SS og brukte denne første året med lappen. Kjempeflott sykkel som er driftsikker og lettkjørt. Eide denne fra høsten 2010 til fram våren 2012.
Her er sykkelen:

I Januar 2012 begynte jeg å se etter ny sykkel. Ikke fordi SS'en var stor nok, rask nok eller kjedelig, men fordi jeg i all hovedsak ønsket en sykkel med litt mer oppreist kjørestilling.
Utvalget var ikke så stort i Januar, men SS'en ble solgt og drømmesykkelen dukket opp :) Det ble en helt strøken 2001 Ducati S4 Monster.
I de flotteste fargene på en S4, grå metallic sykkel, med rød felger. Dette er sykkelen jeg har savnet mest av alle jeg har hatt.
Fantastisk sykkel, fantastisk motor og fantastisk sjarm.
Her er den:


Men, moroa tok slutt. Jeg var student ved Høgskolen i Telemark, hvor jeg begynte i 2011, og fant ut at jeg egentlig ikke hadde råd til Monster'n. Den ble solgt Februar 2013.
Hadde egentlig ikke særlig planer om å kjøpe meg sykkel igjen dette året, men utrolig hvor rart det er å ikke ha sykkel

Fattern hadde en 1998 ST2 som ikke ble brukt noe særlig, så jeg forhandlet meg til en god pris, og kjøpte den.
Den hadde stått ubrukt en liten stund, så jeg tok en skikkelig service på den før den ble tatt i bruk.
Nye dekk, ventiljustering, lakkering av felger, ordnet en liten oljelekkasje på toppen på den horisontale sylinderen, og generell service.
For de av dere som er skeptisk til Ducati og driftsikkerhet, så kan jeg fortelle at etter 70 000km, var fabrikkhoninga i sylinderen fortsatt synlig og motoren var i ypperlig stand

Slik ble den:


Hadde en knallfin sommer på ST2'en. Men, den ble solgt på høsten samme år. Siste året på studiet skulle fullføres, og jeg måtte ha litt kapital til å komme gjennom året 2013-2014

Hadde egentlig ikke planer om å kjøpe noen sykkel i 2014, men jeg og fattern kom over et "barnfind" i Trønderlag.
Vi ble tipset om to Guzzier som stod på en låve og at eieren var dement og at familien hans ønsket å kvitte seg med syklene. Vi reiste oppover med henger og godt humør, resultatet ble en 1969 V7 Spesial på meg, og en 1974 850T på fattern, laaaaangt under markedspris

Fattern bygget sin om til cafe racer(den var å se på Moto Guzzi-standen på MC-messa i år), mens min fikk litt TLC, kjørt noen småturer og deretter solgt med god fortjeneste :-)
Her er noen bilder av Spesialen min:
[img]http://i52.photobucket.com/albums/g33/S ... 2024_1.jpg[/img]


Etter salget av Guzzien hadde jeg ingen sykkel, og sånn kan det ikke være, så denne våren begynte jakten på sykkel, igjen.
Drømmesykkelen dukket opp, en sykkel jeg hadde drømt om siden jeg var liten sneip, nemlig en Ducati 916. En sykkel jeg syns er den absolutt flotteste som noensinne er blitt laget

Denne er jeg veldig fornøyd med, og har ingen planer om å selge den med det første. Ser ut til at det blir den første sykkelen jeg har mer enn èn sesong


Ble også en annen impulshandel Mai-måned

Fant en Yamaha XS500 som jeg tenkte kunne være et veldig fint vinterprosjekt til vinteren som kommer. Ikke helt bestemt meg hva jeg skal gjøre med denne enda, men noe blir det.
Kommer nærmere tilbake til det etterhvert. Hel og fin sykkel. Tilogmed fått kjørt 1000km med den


Tror det er en grei oppsummering hittil, kommer med mer etterhvert :-)