Heisan
Teigehn
og velkommen hit til MCsiden.no

.
Er ingen dreven vinterkjører selv, men har fått muligheten noen ganger takket være Morstad Motor på Roa, tidligere Husaberg-importør.
Det betyr at den erfaringen jeg har er med nettopp Husaberg, henholdsvis 570 og 350, begge utstyrt med Trelleborg vinterdekk med vanlig "husmorpigg".
Funket helt strålende på snødekte og islagte veier. Litt mer "flytende" og ikke så godt plantet på bar vinterasfalt.
Utrolig morsomt å kjøre på vinterføre når du kjenner at du har godt feste!
Hvilke vinterdekk til MC som er best kjenner jeg dessverre ikke til. Trelleborgdekkene var svært gode etter hva jeg kan bedømme med min begrensede erfaring. Men nå tror jeg Trelleborg er kjøpt opp og hvem som har overtatt rettighetene vet jeg ikke.
Kan det være tyske Heidenhau, tro

?
Var kanskje lite å bidra med dette, men jeg ønsker deg i hvert fall lykke til vinterkjøringen. Jeg er
helt sikker på at du får det skikkelig artig!