Enig. Vi er litt for nervøse.kjellv skrev:Jeg er ganske enig med deg. Risiko for tyveri er nesten lik null i slike sammenhenger som denne tråden omhandler. Spesielt om du ligger i telt noen meter fra sykkelen. INGEN vil stjele der. Husk at tyvradder og anna fantepakk er mest et storbyfenomen. Lite sånt utover bygdene.Pug-Nose skrev:Synes folk er litt for nervøse i denne tråden. Mistenker at det er mye større sjanse at noen er interesserte i sykkelen i tettbygde strøk (byer) enn midt på fjellet. Planlegger du å stikke fra sykkelen lenge av gangen (dagesvis)?
Kjettinger og lignende er jo veldig mye å drasse med seg på tur. Jeg hadde satset på en skivelås og et regntrekk som skjuler mesteparten av sykkelen. Dette tar liten plass.
Jeg har parkert både på grusveier og i lugube storbyer og det har alltid gått greit. Jeg har også tyveriforsikring så det er ikke et stort problem.
