Et eventuelt fremtidig forbud mot å kjøre selv på offentlig vei vil kanskje komme som følge av at (nesten) alle biler har blitt selvkjørende på alle offentlige veier, også omfattende utenlandske biler på norske veier. Kanskje det skjer, kanskje ikke. Uansett tror jeg det er lenge til.ATWindsor skrev:Jeg har gjentatt min tydelige årsak mange ganger, nemlig at å kjøre selv på offentlige veier kommer til å bli forbudt, og dermed defacato motorsykkelkjøring på offentlige veier.Jompa skrev:Nå har jeg lest alle innleggene i tråden, noen av dem er lest flere ganger.
Det er enda ikke kommet frem en eneste tydelig åårsak til ett evt fremtidig forbud mot motorsykler.
Hverken forurensing, støy, ulykkesutsatthet eller annet gjør motorsykkelen til noen værsting som gjør at den bør forbys.
Eller er det jeg som er blind?
Hvorvidt det bør skje eller ikke kan diskuteres, men jeg tror det er det som kommer til å skje, og jeg har vært klar og tydelig på hvorfor og hva som er årsakene bak.
Og hvis det skjer; hvorfor skulle ikke MC også kunne bli selvkjørende på de samme veiene? Hvorfor skulle MC bli forbudt i et slikt scenario?
Motorsykkel (altså fremtidens 2-hjuls motoriserte fremkomstmiddel med 2 hjul etter hverandre og motorytelse som gir forsvarlig trafikk-hastighet) vil i svært mange sammenhenger ha mange fordeler fremfor bil. MC tar mindre plass på veien, krever mindre energi, både ved produksjon og i drift, forurenser mindre, opptar mindre plass ved parkering, osv.
Så igjen; hvorfor skulle MC i et slikt fremtids-scenario bli forbudt???
Jeg vil heller tro og håpe at 5-seters jernbur med 1 person inni blir mer og mer forbudt på steder og i tidsrom der nettopp denne komboen skaper veldig mye problemer allerede idag.
For jobbpendling; personlig går jeg for sykkel med pedaler og med havregrøt som drivstoff......ingen over, ingen ved siden....
