Takk for medlemskap

Jeg har lest og søkt og har funnet litt der og litt der men fikk ikke helt informasjon og oppsummere hva jeg har funnet og forstått riktig
Målet er å bygge om en cafe racer:
Å importere en veteran mc (over 30 år) til Norge MÅ være en hel mc (originale, evt annen type rundt enn firkant blinklys/annet type sete feks fra 2 sete til en vil skape problem) men hva med uten kåpe ? Og ikke som bevaringsverdig og betaler avgifter på ca 3500kr. bevaringsverdi= original kosmetisk og mekanisme.
kan man starte med prosjekt å bygge om?
Norsk sykkel: bør man ha skilt på før man bygger om?
Spesielt med cafe racer er at man kutter en del bak ramme, så er det ulike meninger her om det er OK hos bt eller ikke. Finnes det evt dokumentasjon på det? Og hvor mye man kan kuttes ?
Tror det er mange som lurte veldig på det og på grunnen av det står drømmen i støvet og medlemskap vekst går sakte

Håper på positivt svar

Takk for lesing
Mvh Pål som ønsker å starte med prosjekt
