
Om min KTM 690 SMC-R 2014mod tar skade av å gire uten og clutche ved maks pådrag? Det er såpass mye moment å at sykkelen løfter seg, at jeg føler det blir litt mer "safe" ved og ikke bruke clutchen.
Primuss
Medfører antakelig unormalt høy slitasje. Potensielle skader må naturligvis veies opp mot feks egen nytelse ved å geare uten clutch, og evt problemer for den som evt kjøper sykkelen senere.. En tråd relatert til dette finnes her: viewtopic.php?t=12569primuss skrev: 27 jun 2018, 13:59 Off beklager men dårlig forklaring av meg. Jeg mente det du sier her at jeg slipper selvfølgelig gassen idet jeg skal hive den opp i gir, det var det jeg lurte på, om det tok skade ved slik giring, at du slipper gasser og girer uten clutch![]()
Ja du sier noe der :)gsx750_80 skrev: 27 jun 2018, 14:27Medfører antakelig unormalt høy slitasje. Potensielle skader må naturligvis veies opp mot feks egen nytelse ved å geare uten clutch, og evt problemer for den som evt kjøper sykkelen senere.. En tråd relatert til dette finnes her: viewtopic.php?t=12569primuss skrev: 27 jun 2018, 13:59 Off beklager men dårlig forklaring av meg. Jeg mente det du sier her at jeg slipper selvfølgelig gassen idet jeg skal hive den opp i gir, det var det jeg lurte på, om det tok skade ved slik giring, at du slipper gasser og girer uten clutch![]()
Den er ikke akkurat snill når det gjelder og ha forhjulet nede på asfalten. hehe. Grunnen til jeg lurte var at når jeg går på bakhjulet så hadde jeg foretrekket og gire uten clutch, men vil ikke utsette sykkelen for mer slitasje enn nødvendigt, så jeg dropper detBjerknez skrev: 27 jun 2018, 14:32 Dette ville jeg nok ikke anbefalt nei. Jeg tror jeg heller vill bygget meg litt kjøreerfaring slik at du kan takle kreftene i sykkelen. Er jo tross alt en ganske "snill" sykkel dette så vidt jeg vet.