- det finnes en omfattende læreplan (på samme måte som skoler har i de enkelte fag). Dagens har sin begynnelse i 2004. https://www.vegvesen.no/_attachment/169 ... ry/1158831
- læreplanen er grunnleggende, men den enkelte trafikkskole og -lærer har friheten til å presentere og praktisere. Så da er det ikke rart det er kvalitetsforskjell på opplæringen

- da jeg selv tok lappen lærte vi om rettigheter og plikter i trafikken. I dag lærer de vel så mye om samhandling Samhandling kan bl.a bety å gi avkall på en rettighet for slik å hjelpe andre trafikanter.
- teorikurset i dagens opplæring er drøfting og refleksjon over egen adferd enn trafikkregler; det er mer drøfting og bevisstgjøring hva du gjør når du kjører og hvorfor du handler som du gjør.
- mengdetrening, mengdetrening, mengdetrening og masse mer... på privat basis mellom veiledningstimene.
Øhh... kanskje må jeg kikke meg i speilet før neste tur; jeg er visstnok litt for sjef - og resten er mehe og snegler

Hva sier dere andre som har solbleket lapp - var det mye lettere å få den før?