Jeg hadde samme problem på min Moto Guzzi Stelvio for noen år siden. En litt vel gammeldags løsning med noe som lignet mistenkelig på en billig treskrue som festepunkt mellom kabel og plugghette førte til 'juksing' ved pådrag på den ene sylinderen. Mao. dårlig kontakt.JanH skrev: 30 mar 2019, 16:50 Det ser nå ut som at jeg har indetifisert problemet.
Det viser seg faktisk at plugghetta på sylinder 1 ikke har hatt ordentlig kontakt, selv om målingene tilsier det.
Kjører nå med en NGK hette, og sykkelen oppfører seg helt topp.
Ønsker fortsatt å benytte de gamle hettene da de dekker hele hullet i toppen, så skal forsøke å lodde på en ny ledning å teste igjen.
Denne "geniale" italienske ingeniørkunsten fant jeg best å skrote og erstattet den med NGK kabler med ferdig påstøpt tennplugghette, uten mulighet til skru av.
Etter det gikk Guzzi'en upåklagelig.