
https://www.adressa.no/pluss/okonomi/20 ... 609646.ece
Edit : så ikke at det var pluss-red i farten , men her er fra deres hjemmeside : https://www.daal.no/
Som jeg skrev i mitt innlegg så var jeg ikke observant nok når jeg linket , men jeg linket til hjemmesiden til DAAL i linjen under og der står den samme konteksten.FreewheelBurning skrev: 04 aug 2019, 03:57
Til trådstarter: fyfy å linke til artikkel bak betalingsmur uten i det minste å gi et kort sammendrag!
Ikke dumt. Hvilken modell er dette, og stikker de mye ut av øret? Jeg må ha super-lavprofil propper i ørene om jeg skal kunne ha på hjelmen uten at det klemmer og blir ubehagelig.FreewheelBurning skrev: 04 aug 2019, 03:57 Bruker sony trådløs aktiv støydempende blåtann hodetelefoner/propper (med batterikrage rundt halsen). Fungerer ypperlig, første gang jeg skrudde de på hørtes det ut som motoren stoppa! Og god kvalitetet til musikk, kan høre vanlig snakking helt fint, podkaster osv. Eneste minus er at vinded suser i mikrofonen, så det er vanskelig for den du ringer å høre hva som sies. Må eventuelt stoppe langs veien da. Men hører helt fint inkommende tale.
Til trådstarter: fyfy å linke til artikkel bak betalingsmur uten i det minste å gi et kort sammendrag!
Virket interessant!Snikendeugle skrev: 04 aug 2019, 10:56
Edit:
Snublet over RiderBuds på Indiegogo nå. Virker som et ganske seriøst produkt rett i min gate. Må følge med på denne...
Kun passiv støykansellering.
https://www.indiegogo.com/projects/ride ... pdates/all
Lydbølgene blir nøytralisert av støykanselleringen så det er så stille som det høres ut.Snikendeugle skrev: 04 aug 2019, 15:57
Jeg lurer dog på om aktiv støykansellering faktisk lindrer ørene eller om det bare blir en falsk beskyttelse, siden vibrasjonene fremdeles treffer trommehinnen. Støykanselleringen bare skjuler selve lyden...![]()
Klar over det. Støydempning som funker på bussen har ingenting med støydempning på mc å gjøreSnikendeugle skrev: 04 aug 2019, 15:57 Jepp, Toven. Jeg har aldri prøvd formstøpte, men de fåes vel i ganske nette varianter også som ikke går noe særlig utenfor øret.
JuiceBox:
Fordelen med AKTIV støydemping er at de filtrerer støy på frekvenser. Lyd som sirener o.l. er fullt mulig å slippe igjennom og samtidig dempe mye annet støy.
Samme som at mine støykansellerende hodetelefoner fungerer utmerket på bussen helt til en baby begynner å skrike. Det trenger igjennom
Jeg lurer dog på om aktiv støykansellering faktisk lindrer ørene eller om det bare blir en falsk beskyttelse, siden vibrasjonene fremdeles treffer trommehinnen. Støykanselleringen bare skjuler selve lyden...![]()
Dette har jeg fundert litt på også.Snikendeugle skrev: 04 aug 2019, 15:57 Jeg lurer dog på om aktiv støykansellering faktisk lindrer ørene eller om det bare blir en falsk beskyttelse, siden vibrasjonene fremdeles treffer trommehinnen. Støykanselleringen bare skjuler selve lyden...![]()
Du kjenner sikkert til dette langt bedre enn meg siden du jobber med noe som har med frekvenser og gjøre(?) men det hele handler vel om å kunne kansellere frekvensområder vil jeg tro?Toven skrev: 06 aug 2019, 06:41 Det går i motfase ja, og kanselerer lyd - ingen vibrasjoner, ikke skadelig for hørselen. Så sant all lyd blir kansellert.
Men spørs jo hvor godt teknologien klarer å håndtere lydmiljøet på motorsykkel![]()
Interessant er det, men nå tror jeg optimal beskyttelse for hørselen er en passiv variant.
Tror det er denne modellen (wi 1000x):Snikendeugle skrev: 04 aug 2019, 10:56 Ikke dumt. Hvilken modell er dette, og stikker de mye ut av øret? Jeg må ha super-lavprofil propper i ørene om jeg skal kunne ha på hjelmen uten at det klemmer og blir ubehagelig.
Har ikke hatt noe problem med trafikk og høy musikk. Aktiv støydemping hjelper godt mot vindstøy også.Juicebox skrev: 04 aug 2019, 13:29 Må huske at det er farlig for oss motorsyklister å ikke høre trafikken. Å bruke støykanselleringsprodukter som ikke er beregnet for dette er dumt spør du meg. Hører man ikke sin egen motor så funker den altfor bra, dvs altfor dårlig... det er forresten vindstøy som er det farlige for ørene våres, og eksospotta for dem som lever for "loud pipes save lives"