
Her har det som vanlig vært utradisjonell feiring av dagen. Den tradisjonelle feiringa ble avsluttet det året yngstemann i huset var ferdig med barneskolen, og det begynner å bli en del år siden.
Flagget henger selvfølgelig ute i sol og finvær i dag, faktisk ble det over 20 grader midt på dagen. Etter frokost på terrassen ble det sykkeltur. Super Ténéréen ble pynta med flagg og bjørkekvister, på med dyreste dressen og årets første tur til Bud og Atlanterhavsveien. I dag har jeg tatt meg veldig god tid på turen, med mange avstikkere ut til de ytterste perlene på strekningen mellom Bud og Vevang. Var på steder jeg aldri har vært før også. Du verden hvor mye fint man kjører forbi uten å vite om det!
Atlanterhavsveien var preget av 17 maifeiring i dag. Det var fullparkert overalt, og folk i bunader og penklær med flagg overalt. Jeg møtte også 17 maitoget over Atlanterhavsveien. Dette besto av 40-50 stivpynta traktorer som kjørte i kortesje.
Siden ble det grilling på terrassen sammen med våre voksne ungdommer.