Det har blitt lite mc de siste dagan.
Vi har både vært på hyttetur, multebærtur, fiska i Altaelva og vært på rypetelling.
Ok, Æ fiska ikke i elva, har aldri vært interresert i fluefiske før og det va 3 som fiska på døgnet.
Så min jobb ble å passe bålet. Det ble tilsammen 6 grills og 4 ørret.
Her er noen bilder, først ett fra Altaelva
Bilder fra ferien 002.jpg
Bilder fra ferien 001.jpg
Vi hadde besøk fra Trøndelag, en ivrig sportsfisker som hadde med broren og faren til vår tispe, "familiebilde" av hundene.
Vår hund, Raja til venstre i bildet.
Bilder fra ferien 003.jpg
Solnedgang ved Kautokeino. Da vi var på rypetelling bodde vi hos Madam Bongo. Madamen sjøl er død for noen år siden, det er sønnen som driver campingen nå.
Bilder fra ferien 004.jpg
Bare lavvostengene igjen av storlavvoen der madam Bongo serverte biidos til hele
busslaster av turister.
Bilder fra ferien 007.jpg
Etpar tyske fotturister hadde fått seg en egen tamrein som hadde fulgt etter dem fra Kautokeino. Den holdt seg rundt hytta etpar dager
og spiste av handa. Her prate fruen i mobilen mens Rudolf venter tålmodig.
Bilder fra ferien 005.jpg
Vi var på rypetelling både lørdag og søndag. man går den samme ruta år etter år og noterer alle fuglene man ser.
På den måten får man en viss peiling på utviklinga av rypebestanden.
Æ har gjort mye den her ferien, og har enda ei uke igjen. Hvis været e fint i morra kveld, SKAL Æ kjøre en tur på sykkeln.
Du har ikke de nødvendige tillatelsene for å vise filene som er tilknyttet dette innlegget.
De svake øyeblikkene er de beste øyeblikkene.