Lyddemping Ducati clutch

... om verktøy, service, problemløsninger, reparasjoner og modifiseringer
Svar
space-ace
Innlegg: 203
Registrert: 10 okt 2016, 20:27
Motorsykkelen din: Ducati 748

Lyddemping Ducati clutch

Legg inn av space-ace »

Mye delte meninger om clutchen på Ducati, men jeg begynner å bli litt lei av den. Det hamrer og rakler også ved kjøring. Mulig trommelen begynner å bli litt slitt.

Så på YouTube at det finnes en mod hvor de tar ut en av stålplatene og setter inn en ekstra lamell.


Noen her som har erfaring med det? Og hvor kan man evt få tak i én lamell? Vil nødig kjøpe en hel clutchpakke for dette

cannon
Innlegg: 2264
Registrert: 13 feb 2011, 15:43
Motorsykkelen din: Honda cbr929rr 2000, Yamaha YZF R1 2006

Re: Lyddemping Ducati clutch

Legg inn av cannon »

På andre sykler er det vanlig å kunne kjøpe enkeltlameller og stålplater etter behov. Jeg ville sjekket med Løvaas i Holmestrand.

Brukeravatar
HeHy
Innlegg: 508
Registrert: 07 okt 2015, 16:05
Motorsykkelen din: Kawasaki ZX6R 2006, Honda VFR750F 1997
Bosted: Kristiansand

Re: Lyddemping Ducati clutch

Legg inn av HeHy »

Mener det lages Kit for å gjøre akkurat det du spør om, da må du nesten søke litt selv på nettet på din sykkelmodell, årsmodell clutch silencing mod eller noe lignende, så popper det nok opp noe.
I praksis av det jeg har sett så begrenser man freeplayet til clutchen slik at de ikke kan riste like mye i clutchkurven, som dermed lager mindre lyd.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk



Svar