
[img]http://i1318.photobucket.com/albums/t65 ... ofutj5.jpg[/img]
xj6 skrev:Hvis du har, eller får tak i delekatalogen, vil den vise hvor det skal skiver. Ihvertfall kan de for Yamaha lastes ned på Yamaha sine sider.
Ellers har skiver i hovedsak 3 funksjoner ...
1. Unngå rotasjon mot underlaget da det kan skade overflatebehandling som eloksering, lakk etc. Rotasjon vil skje mellom bolt/mutter og skive, da det er større gjennomsnittlig friksjonsradius mellom skive og underlag, enn det er mellom bolt/mutter og skive.
2. Senke overflatetrykket (skiven har større areal) ved svake materialer som plast, aluminium etc.. Dette for å unngå at bolthodet deformerer anleggsflaten.
3. Dekke store frihull.
Problemet oppstår ofte med ting som har vært sønderskrudd mange ganger, både av meg selv og av andre;) Små skiver har en lei tendens å bare bli borte;)Jompa skrev:Legg skiva oppå strengen, hvis ikke vil løkka sprenges ut nå du strammer skruen.
Ellers ligger det vwl skiver under alle bolthodene?
Hmm. det høres kjent ut....SuperTenere skrev:
Problemet oppstår ofte med ting som har vært sønderskrudd mange ganger, både av meg selv og av andre;) Små skiver har en lei tendens å bare bli borte;)
Hadde tidligere denne siden som favoritt, men den ble slettet ved ett uhell. Kan du legge ut en link til den?xj6 skrev:Hvis du har, eller får tak i delekatalogen, vil den vise hvor det skal skiver. Ihvertfall kan de for Yamaha lastes ned på Yamaha sine sider.