
Huff.
Plutselig, satt det...Sattphalat skrev: 30 aug 2019, 00:36 Det løsna når en kamerat foreslo at jeg skulle vinkla albuene ut fra kroppen.
Ja det er bra tipps fra Sattphalat, takk for det! Har noen timer til før oppkjøring i slutten av måneden. Får se om det slipper. Men hvis jeg ikke tar den i år så gidder nok jeg ikke å starte på nytt og holde på enda en sesong føler jeg. Det går ut over jobb og familie ogsåMegaoctane skrev: 02 jul 2024, 17:07 6 ganger på kjøregården er ikke så mye. Jeg var innom kjøregården ved nesten hver kjøretime, og satt ofte med de samme tankene som deg.
Ikke gi opp. Plutselig sitter det...
Jeg selv slet med blant annet krypkjøringen. Klarte det bare ikke, og var alltid nede med foten.
Kjører i Oslo, så vi begynte å kjøre litt mer i kø, måtte da krypkjøre en del når man står i kø. Kjørelæreren sa: "Uansett hva du gjør, hver gang du kjører under 10km/t, øv på krypkjøring. Når du har tatt bremseøvelsen, og skal snu, krypkjøring. Ute i trafikk og det er kø, krypkjøring".
Så var jeg innom forumet her og leste denne tråden, og kommentaren til Sattphalat virket for meg:Plutselig, satt det...Sattphalat skrev: 30 aug 2019, 00:36 Det løsna når en kamerat foreslo at jeg skulle vinkla albuene ut fra kroppen.
Har ikke noen å kjøre med. Har også egentlig feil type sykkel å øve på også. En 30 år gammel R sykkel (som jeg er meget glad i dog). Men veldig forskjellig fra sykkel jeg skal kjøre opp med. Tror jeg har spist opp alt i YouTube som er verdt å se..SveinHa skrev: 02 jul 2024, 17:22 Velkommen til MCsiden @Herbjo
Har du noen å øvelseskjøre med så hjelper det voldsomt. Jeg begynte å kjøre A2 kun for å kunne øvelseskjøre med guttungen og vi hadde vel rundt 7000 km med "L" på ryggen og etter hver øvelsestur stakk vi innom en skolegård og kjørte 8-tall og slikt i 10-15 minutt. Parkeringsplasser på kjøpesenter utenom åpningstid er også supre til slikt da en kan bruke de oppmerkede parkeringsplasser til u-svinger. Start med u-sving i f.eks. 3 park.plasser og knip ned til 2 når du får gang på teknikken. Der er også en masse fine videoer på YouTube som omhandler teknikk og annet.
Ja, jeg mener også det var litt lettere å få noe kontroll på sykkel med bakbrems. Men lærer mente at ikke skal være nødvendig med å bruke brems. Tror han ble litt små frustrert til slutt han også, da han prøvde å gi så mye tipps og øvelser han kunde for å hjelpe men det har vært 0 fremsteg.. Men tror jeg skal prøve å bruke bakbrems mer.bherman skrev: 02 jul 2024, 17:26 Ang. krypkjøring: I tilfelle du ikke har blitt fortalt det enda; det er vesentlig enklere å få den til om du bremser med bakbremsen, samtidig som du har litt gass og kanskje filer litt på klutsjen.
Unnamanøver, og garasjeøvelsen hvor man svinger i firkanten. Det er en god sykkel syns jeg. Honda. Tror det var en CB650r.TheMaltake skrev: 02 jul 2024, 17:29 Kan jeg spørre hvem øvelsere som ikke går som planlagt? Og åssen sykkel bruker du på kjøreskole? STOR forskjell på sykkelen. Kjører på skolen selv en suzuki sv650 og der er noe av det største drittet jeg har kjørt. Kjøpte meg en suzuki gsx s750 som jeg øvelseskjøre med og det føles ut som å kjøre en trail sykkel. Så mye lettere å gjøre de øvelsene i kjøregården med.
Holder til i Røyken sør av Oslo. Muligens jeg prøver hjemme i garasjen (dobbeltgarasje). Men har egentlig feil sykkel å øve påTore L skrev: 02 jul 2024, 17:53 Hei @Herbjo og velkommen til oss - ikke gi opp, dette klarer du helt sikkert å få til. Det handler som mye annet å knekke koden og øve så mye du kan. Parkeringsplasser er fine å øve på, eller andre litt store asfalterte plasser.
Hvor i Kongeriket er det du holder til?
Mulig det er noen på Mcsiden som du kan trene sammen med, motivasjonen kommer tilbake til 100%, etter hvert som du mestrer de forskjellige øvelsene -![]()
Skuldrer parallelt med styret har jeg ikke hørt før. Skal ta den med meg. Takk!DAE skrev: 02 jul 2024, 18:07 Få skuldrene parallelt med styret når det skal krypkjøres, blikket fram, ser du i bakken så havne du der.
Bruk gass, det stabiliserer sykkelen, juster farten med clutchen og bakbremsen. Dette fikse du, ein god kveld på parkeringsplass så sitte dette.
Hmm, ja moped vill kanskje vært lurt å øve på. Tenkte ikke på den. Ja den kan nok være en del som er individuelt også. Kanskje derfor lærer sliter litt med å hjelpe meg å finne ut av detFredrikE24 skrev: 02 jul 2024, 19:59 Kanskje kunne det vært en idé å kjøre litt på en moped på egenhånd og øve på kjøregårdkjøring med den først? Burde være langt billigere enn å leie ledsager(kjøreskole) hele tida.
Når det gjelder hva som funker og ikke funker vedrørende kjøreteknikk så er nok dette veldig individuelt. For min del kan det ikke falle meg inn å bruke bakbremsen. Jeg bruker aktivt forbrems.
Prøv gjerne ut tips og råd, men ikke se på det som at det nødvendigvis er den rette måten for deg. Så vær bevisst på hva du føler funker og bygg videre på det.
Jeg krypkjører typisk på 1000-1200rpm(tomgang) og bruker forbrems. Filer svært lite på clutchen, jeg kobler den mer ut og inn. Jeg vet mange gjør «alt» motsatt av meg.