Her er i alle fall prosjektet som vi hadde hatt på skolen i fjor.
Vi skulle lage en fremtidsrettet futuristisk sykkel som skulle vekke oppsikt.
Det ble tidlig i planleggingen bestemt at vi skulle lage en navløs motorsykkel med elektrisk drift.
vi vet at hubless er gjort før men det var kanskje mest for å se om vi fikk det til, og ikke minst for å imponere lærerne vi gjorde dette da det sånn rent praktisk ikke er noen fordel med det, mye energi går bort i friksjon kontra en tradisjonell felg.
Kåpe og skjermer er støpt i karbonfiber, noe som var en utfordring da ingen av oss hadde noe særlig erfaring med det fra før, det ble noen timer med glaning på youtube for å si det sånn. Arbeidet med karbonen var uten tvil det som tok mest tid, vi brukte rundt 3 dager på selve sykkelen og rundt 2 uker på deksler og kåpe, som dere ser så fikk vi litt dårlig tid på slutten på kåpa. Men duverden det var lærerikt!
ellers er alt av ramme osv laget i aluminium for å få den lett. Motoren er en 800w elmotor og den har en 36v batteripakke som gir en toppfart på ca 40 km/t, dette er ikke de store ytelsene, men pga at skolen ikke ville ha ansvaret for en evt. ulykke så måtte vi nøye oss med det. Det er for øvrig ikke noe problem å få plass til en MYE heftigere motor og grommere batteripakke.
Det var vel det jeg kommer på i farten, det er bare å spørre om dere lurer på noe!
[video]http://www.youtube.com/watch?v=WFaTgSIqiD4[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=KbdSQlZPbmU[/video]
Beklager kaukingen på den første videoen, det var VELDIG sent på kveld
